Італійці - майстри в багатьох мистецтвах. Мистецтві красивого життя, мистецтві пристосовуватися і викручуватися, мистецтві жити в моменті і насолоджуватися ним. Я подумала, чому б не взяти у них кілька уроків? Так, не все, що вправно виходить у італійців можна «приземлити» в іншій країні в силу різних об'єктивних чинників. Але їх ставлення до багатьох речей - це якраз те, що перетворює життя простого італійця в бажану "la dolce vita".
1. Їжа - це задоволення, прийом їжі - це ритуал
Італійці живуть за розкладом. Звучить неймовірно, але це так. Тільки розклад цей особливий. Це чітке дотримання курсу: кава з випічкою вранці - сієста з 13-ї до 16-ї вдень - аперитив з 17-19.30 - вечеря в 20-21 ч. Вдома або в ресторані.
Їжа на ходу? Бігти зі стаканчиком кави в руці? Фаст-фуд? Все це вимушені заходи, що застосовуються тільки в крайньому випадку. Навіть якщо у італійця є 30 хв на ланч, це буде паста в кафе в компанії друзів або колег, а не перекус біля екрану монітора або з планшетом або смартфоном в руці.
Краща їжа - це та, що виросла там, де ви знаходитеся, тільки що приготовлена і відразу ж з'їдена. І ще їжа - це задоволення, яке обов'язково потрібно розділити з кимось. Тому що смакування та обмін враженнями - це невід'ємна частина ритуалу, вона робить їжу ще смачніше.
2. Спілкування - це двигун соціального життя, бесіда - це мистецтво
Ви можете вільно поспілкуватися з малознайомою людиною, та не на висмоктані з пальцю погодно-природні теми, а так, щоб було цікаво? Італія - це місце, де організаторів нетворкінгових курсів чекає неминуче банкрутство, оскільки цим мистецтвом всі володіють з дитинства. Тільки за останній місяць я раптом виявляла себе втягнутою в довгу бесіду то з пиццайоло в малесенькій забігайлівці, де роблять піцу на винос, то з доглядачем місцевої фільмотеки, то з дамою, що займалася скандинавської ходьбою на пляжі, то з синьйором в кафе, який, як з годом з'ясувалося, опинився власником фамільної майстерні по шиттю рукавичок.
Діапазон тем: від видів на врожай цитрусових і порівняння вин регіонів Венето та Абруццо до взаємин Цезаря з Клеопатрою і засилля романської архітектури в регіоні Емілія-Романья. Такі розмови дають поживу для роздумів, збагачують новими знаннями, дарують нові знайомства і розширюють твої кордону. Я боялася, що ці бесіди будуть віднімати у мене багато енергії, але ні - вони, навпаки, наповнюють.
3. Життя - це не гонитва за чимось. Це просто життя. Тут і зараз
Зупинись. Видихни. Озирнись. Зауваж, що навколо тебе є життя. Особливо кумедно спостерігати американців, зупинених на повному ходу. Ногами ще перебирають, очима ще шукають щось, а куди бігти-то? Всі вже взяли по чашечці кави і дивляться на них як на недоумкуватих: Slow down, folks! Дуже важко переключитися з постійного поспіху і відчуття, що не встигнеш туди-то - випустиш якусь можливість, в розуміння, що можливості сидять собі спокійно вздовж дороги і дивляться, як ти мчиш повз них.
Італійці живуть з відчуттям, що вони встигнуть все. І це дуже сильно знижує рівень стресу навколо. Ти раптом перестаєш поспішати і починаєш встигати. Навіть з тригодинної сієстою. Навіть з постійними запізнення всього і всіх. Просто твій фокус зміщується на інше.
Дай собі час на все, чим би ти не займався (на їжу, на довгу прогулянку до будинку, на неспішне спілкування) і ти здивуєшся, як швидко ці витрати себе виправдають. Уповільнення - це шлях до кращої якості життя і ... більше швидкому прогресу в багатьох сферах життя.
4. Якість життя - це пріоритет номер один. Ніяких компромісів
Парадокс: для того, щоб твоє життя стала якісніше, зовсім не потрібно ще більше грошей. Навпаки, в гонитві за більш високим заробітком, задоволенням амбіцій, ти починаєш втрачати в якості життя. Навіть якщо все вже досягнуто і побудовано, на підтримку свого статусу ти будеш витрачати ще більше сил.
Сам пристрій життя в Італії таке, що залишає місце для задоволення і якісного її проживання. Пам'ятаєте, ми говорили про розклад? Воно фактично зроблено так, що всі ті дрібниці, що становлять основу якісного життя, вже вбудовані в звичайний розпорядок дня. Є час для ранкової кави і газети; час, щоб побути днем з сім'єю, забрати дитину зі школи або подрімати; часом зустрітися з друзями і перекусити за аперитивом і так далі.
Нехай це повторили вже сто разів, але не до всіх же дійшло! Не жити для того, щоб працювати, а працювати, для того, щоб встигати жити. І встигати жити добре.
5. Бути поблажливіше до себе. «Чому ні?» - Це життєва філософія
Італія сповнена спокус: смачна кава на кожному кроці і чудові десерти, відмінні вина, смачнюще морозиво (так, я розумію, що це все знову про їжу), інтер'єрні магазинчики і магазини з аксесуарами, звідки неможливо піти без покупок. Так, чому б ні ?! Ідея в тому, щоб не відмовляти собі в дрібних радощах, і так - щодня.
Важливо: це не про заїдання проблем, це не про зайве балованіе себе, це саме по трохи, тоді, коли хочеться, щоб продовжувати відчувати, що життя прекрасне!
6. Проводити час зі своєю сім'єю. Сім'я - це фортеця
Коли у тебе закінчаться гроші, забудуться твої досягнення, розбредуться по світлу друзі, все, що залишиться, - це твоя сім'я. В умовах постійної політичної та економічної нестабільності, характерної для Італії протягом всієї її історії, сім'я часто залишалася єдиним місцем, де тобі дадуть притулок і не зрадять.
Зараз все далеко не так брутально, але сім'я все так само важлива. Італійські недільні вечері, на які збираються всі близькі й далекі родичі, вже увійшли в приказку, італійці жартують над своїми сімейними зборищами, але ... дотримують. Тому що незважаючи на шум і гам, нестерпних тіточок, набридле коронна страва бабусі і постійні розмови про фігуру і футболі, сім'я продовжує давати відчуття стабільності і захищеності.
Ми часто фокусуємося на якості на противагу кількістю. А італійці вірять, що якість приходить тільки слідом за кількістю :)) І важливо не те, куди ходить і чого навчається твоя дитина, а скільки часу ви проводите разом.
7. Ходити з дітьми. Скрізь. Діти - це класно
В Італії всюди дозволено вхід з дітьми. Я, зрозуміло, не про формальне можна чи не можна, а про те, раді вас бачити з дитиною скрізь або тільки в тих місцях, що обладнані спеціальними дитячими залами. Так от, в Італії вас раді бачити скрізь. Я бачу дітей і в пафосних ресторанах, і в салонах краси, і в бутиках, не кажучи вже про звичайних кафе, тратториях і магазинах. Тобі швидко принесуть спецстільчик, потетешкаются з немовлям, знайдуть чим зайняти трьохрічну дитину, - загалом, якщо у тебе дитина на руках, то ти не ізгой, якого закритий доступ в пристойні місця.
І ще одна радість: дитяче меню тут виняток, а не правило. Ні сумовитим курячим грудкам і картоплі пюре! Діти їдять те ж саме, що і дорослі, і прекрасно їдять.
8. Здоровий спосіб життя - це не вибір окремої людини, це стиль життя
Тому паста і піца не позначаються на фігурі. Середньостатистичний італієць з'їдає на рік 26 кг пасти, а носить розмір М. Що цікаво, я практично ще не зустрічала італійців, що сидять на дієті. Сам їх щоденний раціон вже, по суті, дієта. Він базується на кількох простих правилах: дотримуйся баланс овочі, борошняне, білкова їжа, фрукти, готуй їжу тільки зі свіжих інгредієнтів, використовуй прості рецепти, контролюй порції.
9. Одяг прикрашає людину. Це твій спосіб комунікації
Італійці ДУЖЕ піклуються про те, яке враження вони справляють на оточуючих. І ви знаєте? Це добре. Це красиво. Людей на вулицях приємно роздивлятися. У них є одяг для кожного випадку: ти не підеш в парк в тому, в чому підеш на ринок або на зустріч з друзями.
Шорти, строкаті сорочки, сланці влітку в центрі міста де-небудь в Римі чи Флоренції - нонсенс. Якщо людина так одягнена - це 100% турист. Бути добре (не обов'язково дорого!) і відповідно обстановці одягненим - це повага до себе і оточуючих. Цілком особлива історія - те, як вони поводяться з шарфами, шийними хустками, капелюхами та іншими аксесуарами. Як сказав один мій знайомий, я душу готовий продати, щоб навчитися так шарфик пов'язувати!
10. Гарні манери роблять життя приємнішим
Не можу поскаржитися на відсутність у себе хороших манер, але деякі речі мені довелося в Італії згадати заново. Дуже базові речі, але їх використання дивним чином змінює атмосферу навколо тебе.
Куди б ти не увійшов, посміхнися і привітайте всіх людей, яки там знаходяться. Коли я заходжу в невеликий супермаркет біля будинку, зі мною вітається кожен його службовець, чи стоїть він на касі або чи займається викладкою - не важливо. Тепер я вітаюся вже перша і виходжу звідти кожен раз з відчуттям, що була в якомусь приємному місці, а не просто молоко купувала. Розмовляючи з людиною, відповідай на його погляд, підтримуй контакт. Якщо тебе штовхнули, скажи першим «Вибачте», і інцидент перетвориться в обмін компліментами. Хтось назве ці речі соціальної мішурою, нехай так, але з нею приємніше жити, ніж без неї, та й суспільство в цілому стає добрішим.
Спробуйте з'їздити до Італії та відчуйте все це на собі в наших туристичних програмах до Італії
За матеріалами znaki-v-puti.ru